به وب سایت شرکت صبا پولاد لیدوما خوش آمدید.                                                                                                                            لطفاً زبان مورد نظرتان را انتخاب نمایید:

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

امور مالی و بانکی بین المللی

 در تجارت بین المللی که لازمه ان حضور خریدار و فروشنده کالا و خدمات در دو کشور مختلف می باشد، بانک و موسسات مالی به عنوان یک کاتالیزور وضامن سلامت معامله عمل می کنند. بدون حضور بانک ها، فروشنده کالا تاکید بر دریافت وجه کالا قبل از ارسال کالا و خریدار نیزخواستار پرداخت وجه  بعد از دریافت کالا را دارد. اینجاست که بانک ها و اعتبارات اسنادی بانکی به تجارت ورود کرده و مشکل را حل می کنند چگونه؟ خریدار به بانک خود مراجعه می کند و فروشنده هم به بانک خود مراجعه می کند. بانک خریدار براساس شرایط مندرج در UPVC، یک از انواع مختلف اعتبار اسنادی بانکی را برای فروشنده خارجی و به عاملیت بانک او گشایش می نماید بمنی بر اینکه در صورتیکه فروشنده در بازه معین زمانی و شرایط مشخصی کالا را حمل و اسناد آنرا ارائه نماید، می تواند ازبانک عامل مبلغ مشخصی را دریافت نماید. حال اگر فروشنده کالا را با مشخصات معین در مدت تعیین شده حمل و اسناد معین شده در اعتبار اسنادی را تحویل بانک داد، مبلغ قرارداد را می گیرد و بدین ترتیب مشکل عدم اعتماد بین خریدار و فروشنده حل می گردد. اعتبارات اسنادی بانکی دارای انواع مختلف و گسترده ای است که البته در ایران تعداد محدودی از انها بکار می رود.

 البته امور مالی و بانکی بین المللی به گشایش اعتبارات اسنادی بانکی محدود می گردد و بسیار وسیع تر است. فایناس و ریفایناس، ضمانت نامه های بین المللی و ...تنها قسمتی دیگر از امور مالی و بانکی بین المللی می باشد. ولی امروزه به لحاظ گستردگی استفاده از اعتبارات اسنادی بانکی در کشور ما وبالرغم محدودیت های اعمال شده بر آنها و همچنین با وضع قوانین و مقررات فراوان مالی و بانکی، تلاطم های شدید ارزی و ... ما را مصم تر به ارائه خدمات اعتبارات اسنادی و امور مالی بین المللی به مشتریان خود نموده است

 کارگزاری گمرکی صبا پولاد با همکاری شرکت هم گروه خود بازرگانی صبا پولاد و کارشناسان خبره آن شرکت در خصوص اعتبارات اسنادی و امور مالی بانکی بین المللی ،درارائه خدمات گشایش اعتبارات اسنادی بانکی و یا مشاوره در این خصوص در خدمت شما مشتریان محترم می باشد.