به وب سایت شرکت صبا پولاد لیدوما خوش آمدید.                                                                                                                            لطفاً زبان مورد نظرتان را انتخاب نمایید:

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

اخذ مجوزات قانونی

 براساس قانون بجز  وزارت صمت که مجری اصلی اعطاء مجوز ورود کالا و خدمات به کشور می باشد، مراجع تخصصی دیگری نیز برای انطباق کالا با حداقل های تعیین شده ان کالا از جهات مختلف فنی در کشور تعیین گردیده است. مثلاً برای ورود کالا های غذائی ، بهداشتی و دارویی که با سلامت جامعه درگیر می باشد و اصطلاحاً به آنها، کالاهای سلامت محور گفته می شود باید از اداره معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت مجوز ورود (و سپس برای ترخیص گمرکی مجوز ترخیص) کالا گرفته شود و یا برای محصولات غذائی که مصرف انسانی ندارد باید از سازمان دام پزشکی مجوز اخذ گردد. برای کالاها مصرفی و صنعتی که مشمول استاندارد اجباری هستند باید مجوز استاندارد  از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایراین اخذ گردد.

بعضی از سازمان ها مجوز دهنده دیگر عبارتند از :

  • سازمان انرژی اتمی
  • وزارت جهاد کشاورزی
  • وزارت ارشاد
  • کمیسیون ماده یک وزارت صمت
  • اداره تجهیزات پزشکی

 

 لازم بذکر است که برای دریافت مجوز ورود کالا ها از سازمانهای مجوز دهدنده باید با کلیه مقررات و قوانین ان سازمان و استاندارد های تعیین شده کالا کاملاً آشنا و برای اخذ مجوز نیاز است که یک پروسه و فرایند اداری که بصورت الکترونیکی و سیستمی انجام می گیرد سررشته داشته باشید.

 ما درکارگزاری گمرکی صبا پولاد با بهره گیری از کارشناسان و اساتید دانشگاهی جهت دریافت مجوزات ورود، ثبت سفارش و فرایند های دیگری واردات و ترخیص گمرکی کالا در خدمات شما هستیم.